X-Plane 11 nie posiada wielu samolotów komercyjnych klasy PMDG. Pod tym względem zdecydowanie przegrywa ze swoją konkurencją, ale miejmy nadzieję, że zacznie się to powoli zmieniać z biegiem czasu. Obecnie wiadomo o co najmniej kilku interesujących produkcjach, o których warto wspomnieć. Pominę duże aktualizacje dostępnych już samolotów. Ten artykuł przedstawia stan rzeczy na koniec sierpnia 2019 roku.

Boeing 737 MAX-8 – Ultimate (freeware)

Samolot każdemu znany, ostatnio okryty złą sławą. Projekt wykonania MAX’a dla XP11 ogłoszony został prawie rok temu. Jego premiera odbędzie się prawdopodobnie jeszcze we wrześniu. W jego tworzeniu aktywnie uczestniczy kilku prawdziwych pilotów 737. Niedługo po wypuszczeniu MAX-8 wydane będą również warianty MAX-7 oraz MAX-9. Na pewno w tych samolotach znajdziemy większe wyświetlacze i lepsze silniki. Film z podejścia i lądowania możesz zobaczyć tutaj.

Airbus A380 – Mettar Simulations

Premiera tego produktu jest najprawdopodobniej odległa o co najmniej rok lub dwa. Mettar Simulations obecnie skupiają się na swoich innych projektach, a A380 jest czymś pobocznym.  Zapowiedziana została jednak wysoka jakość, wierne oddanie systemów, symulacja awarii i wiele innych ciekawych funkcji.

Airbus A380 – IniBuilds & IniSimulations

Ogłoszony został na początku tego roku i nie wiadomo kiedy będzie miała miejsce premiera. Deweloper poinformował tylko, że prace idą szybciej niż przewidywał to plan. Screenshot’y są naprawdę obiecujące i myślę, że będzie to dobry produkt.

Boeing 747-200 – Felis

Czas na coś mniej nowoczesnego. Felis to autor Tupoleva Tu-154, który osiągnął duży sukces. W maju zeszłego roku ogłosił swój nowy projekt – kolejnego klasyka. Jumbojet będzie posiadał nawigację INS (inercyjną) Jak widać w wątku deweloperskim prace postępują w szybkim tempie, a sam autor jest bardzo aktywny na forum. Ja sam nie mogę się doczekać premiery.

Dassault Falcon 8X – Aerobask

Falcon 8X to business jet, ale jest w stanie zabrać aż 16 pasażerów. Aerobask zasłynął już wieloma produktami bardzo dobrej jakości i ten na pewno nie będzie wyjątkiem. Sam samolot może się pochwalić maksymalnym pułapem FL510 i zasięgiem 12000km przy ośmiu pasażerach. Premiera nastąpi na początku 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=wpfhmHcPgQU

Bombardier Dash 8 Q400 – FlyJSim

FlyJSim sprzedaje już ten samolot w starszej wersji, ale obecnie tworzy go jeszcze raz, od nowa. Deweloperzy obiecują, że będzie dużo lepszy od swojego poprzednika. Zamiast default’owego FMC zobaczymy własny system nawigacyjny.

Jeden z komentarzy

Skomentuj