Lotnisko w Pobiedniku Wielkim to cywilne, sportowe lotnisko trawiaste, usytuowane za wschodnią granicą administracyjną Krakowa. Od 1952 lotnisko stało się podstawową bazą działalności Aeroklubu Krakowskiego.

Sceneria EPKP dostępna jest do pobrania na naszej stronie całkowicie bezpłatnie, wymagane jest jednak założenie (również bezpłatnego) konta w serwisie. Autorem scenerii jest Jarosław Kupke (jaro1122).

Na lotnisku możemy skorzystać z dwóch trawiastych pasów startowych o podobnej długości – około kilometra. Otwarte są dwa dokładnie wymodelowane hangary: szybowcowy i samolotowy.

Na terenie całej scenerii czuć klasyczny aeroklubowy klimat. Na „kwadracie” stoją szybowce, a obok nich samochód kierownika lotów i oczywiście piloci (nawet panie). Lotniskowa infrastruktura jest bardzo dobrze przedstawiona, wszędzie panuje życie. Autor zadbał o szczegóły. Nie zapomniał również o oświetleniu w nocy.

Jako podstawa potrzebne jest Ortho z wysokim zoom level (najlepiej 19) i kilkanaście bibliotek wymienionych w folderze scenerii.

Często scenerie małych lotnisk wydają się puste – jeden lub dwa pasy, kilka budynków. Tutaj mamy coś więcej. Warto sprawdzić ten dodatek i spędzić trochę czasu na pobranie Ortho – okolice są malownicze. Jarosław wykonał znakomitą robotę, która z pewnością pochłonęła dużo czasu.

Przydatne dokumenty: Instrukcja operacyjna lotniska, AIP VFR.

Galeria

 

Jeden z komentarzy

Skomentuj