Coraz więcej osób jest zaangażowanych w dodawanie treści, rozwijanie i wspieranie w przeróżny sposób serwisu XPPL.org, jednak jak przystało na działania non-profit, pracy jest dużo, a ludzi mało. Wszystkie zaangażowane osoby wykonują swoje zadania w wolnym czasie i bez jakiejkolwiek presji. Mapa scenerii jest na bieżąco uzupełniana i zebrała już na prawdę pokaźną liczbę scenerii, a artykuły pojawiają się w miarę regularnie. Naszą inicjatywę, dodając własne treści, postanowiły wesprzeć znane osoby w kręgach wirtualnej awiacji.

Potrzebujemy jednak twojej pomocy.

Aktualne poszukujemy:

  • Redaktorów do newsroomu – umieszczających krótkie, najważniejsze newsy i artykuły X-Plane’owe na blogu.
  • Programistów PHP
  • Front-end developerów
  • Redaktora naczelnego – akceptującego i redagującego teksty innych autorów (wymagana ponadprzeciętna umiejętność pisania po polsku).
  • osób obytych „prawnie”, które stworzą regulamin forum, serwisu i plikowni.

Jeżeli jesteś pasjonatem wirtualnego lotnictwa, twoje umiejętności lub zainteresowania pokrywają się z listą powyżej, zgłoś już dziś swoją chęć pomocy w tym wątku. Jeżeli nie potrafisz zbytnio wpasować się w powyższą listę, nic straconego. Jeśli masz pomysł na usprawnienie serwisu, masz umiejętności które według Ciebie przydadzą się w rozwoju xppl.org , chcesz być częścią tego przedsięwzięcia i pomóc w jakikolwiek sposób, również nie czekaj, tylko zgłoś się we wspomnianym wcześniej wątku.

Do zarządzania xppl.org, używamy świetnego narzędzia Trello (dostępne również na smartfony). Pozwala ono w przejrzysty sposób tworzyć i monitorować poszczególne zadania. Aktualny zrzut naszej tablicy z zadaniami poniżej:

Poszukujemy również wsparcia finansowego – osób, które zgodzą się wspierać projekt stałą lub jednorazową opłatą poprzez PayPal. Każda pomoc finansowa jest mile widziana – wpłat można dokonywać tutaj podając swój login i dopisek: XPPL, a informacje o wszystkich wpływach będą umieszczane w publicznym wątku fundatorów i rozliczane w podforum przeznaczonym dla 12 głównych fundatorów.

Skomentuj