Poniżej kilkadziesiąt zrzutów ekranowych wykonanych przez użytkowników serwisu XPPL.org, które przedstawiają możliwości X-Plane 11 w połączeniu z fotosceneriami Polski. Wykorzystano bezpłatne rozwiązania – opisywany w naszym serwisie program Ortho4XP służący do generowania fotoscenerii oraz Poland Pro (VFR Overlay), czyli obiekty 3D: zabudowania, linie lasów, sieć dróg i torowisk.

Początkujący użytkownicy mogą być zaskoczeni tym, w jaki sposób X-Plane renderuje Polskę z pomocą wyżej wymienionych narzędzi, ale właśnie wierne oddanie terenu na niskich wysokościach jest bardzo pomocne podczas rzeczywistych szkoleń na licencje PPL, czy CPL w naszym kraju.

Autorami zrzutów są:  Li Misiek, Robert Wojtkowiak, Jarosław Kupke, Leszek Siuda, Marcin Sygnat, Jaromaz, Szymon Kałwa, Przemek Haas (jeżeli kogoś pominąłem, to proszę o info). Część zrzutów pochodzi z produktów payware Drzewiecki Design i FlyDesign.

Okolice Golędzinowa

 

Kraków

 

Lądowisko Weremień

 

Port Lotniczy Gdańsk

 

Okolice Żywca

 

Okolice lotniska Przylep

 

Okolice Bydgoszczy

 

Mazury

 

Okolice lotniska Przylep

 

Lądowisko Chrcynno

 

Lądowisko Tworzyjanów

 

Lądowisko Chrcynno

 

Port Lotniczy Gdańsk

 

9 komentarzy

  1. Cieszę się, że zrzuty Ci się podobają. Jak widać po ujęciach z gęściejszą atmosferą udaje się uzyskać podobny efekt, co w FS2020, ale bez wyśrubowanego sprzętu (np. na starszych laptopach), w trzech głównych systemach operacyjnych i (z tego co na razie widać na filmikach FS2020) z dużo lepszym modelem lotu X-Plane 🙂

   Jestem ciekawy jakie będzie przyjęcie FS2020 po pierwszych miesiącach sprzedaży, ale wydaje mi się, że do poważnych zastosowań (szczególnie w GA) nadal częściej będzie wspominany X-Plane. Czas pokaże, czy się myliłem.

    1. Scenerię dostałem mejlem wieki temu i nie mam już danych do autora. Po konwersji część budynków jest zatopiona w ziemię i sceneria nie nadaje się też do oficjalnej publikacji, a że nie istnieje żadna inna sceneria Przylepu dla X-Plane, to ta już u mnie została na stałe 🙂

 1. Mam pytanko, czy ktoś wie jak można usunąć dwa boczne kominy chłodni elektrowni na podejściu na 25 w EPLL? W scenerii Polad Pro zamiast kominów wyszły dwa walce „okrąglaków” czyli budynków z szybami do okola. Nakładana sceneria PAP2 Drzewieckiego ich całkowicie nie przykrywa gdyż walce te wychodzą na zewnątrz u góry chłodni, które są stożkowe (tak jak powinny być) .

  1. Utwórz nową scenerię w OverlayEditor, ustaw podgląd satelitarny, odnajdź te kominy na podkładzie satelitarnym, ustaw EXCLUDE na obiekty i fascades w tych miejscach, zapisz scenerię. Teraz tylko ustaw odpowiednią kolejność scenerii i walce znikną, a pozostaną obiekty Drzewieckiego w tych miejscach.

Skomentuj