Poniżej kilkadziesiąt zrzutów ekranowych wykonanych przez użytkowników serwisu XPPL.org, które przedstawiają możliwości X-Plane 11 w połączeniu z fotosceneriami Polski. Wykorzystano bezpłatne rozwiązania – opisywany w naszym serwisie program Ortho4XP służący do generowania fotoscenerii oraz Poland Pro (VFR Overlay), czyli obiekty 3D: zabudowania, linie lasów, sieć dróg i torowisk.

Początkujący użytkownicy mogą być zaskoczeni tym, w jaki sposób X-Plane renderuje Polskę z pomocą wyżej wymienionych narzędzi, ale właśnie wierne oddanie terenu na niskich wysokościach jest bardzo pomocne podczas rzeczywistych szkoleń na licencje PPL, czy CPL w naszym kraju.

Autorami zrzutów są: Li Misiek, Robert Wojtkowiak, Jarosław Kupke, Leszek Siuda, Marcin Sygnat, Jaromaz, Szymon Kałwa, Przemek Haas (jeżeli kogoś pominąłem, to proszę o info).

Okolice Golędzinowa

 

Kraków

 

Lądowisko Tworzyjanów

 

Okolice Żywca

 

Okolice lotniska Przylep

 

Mazury

 

Okolice lotniska Przylep

 

Lądowisko Chrcynno

 

Port Lotniczy Poznań-Ławica

6 komentarzy

    1. Cieszę się, że zrzuty Ci się podobają. Jak widać po ujęciach z gęściejszą atmosferą udaje się uzyskać podobny efekt, co w FS2020, ale bez wyśrubowanego sprzętu (np. na starszych laptopach), w trzech głównych systemach operacyjnych i (z tego co na razie widać na filmikach FS2020) z dużo lepszym modelem lotu X-Plane 🙂

      Jestem ciekawy jakie będzie przyjęcie FS2020 po pierwszych miesiącach sprzedaży, ale wydaje mi się, że do poważnych zastosowań (szczególnie w GA) nadal częściej będzie wspominany X-Plane. Czas pokaże, czy się myliłem.

        1. Scenerię dostałem mejlem wieki temu i nie mam już danych do autora. Po konwersji część budynków jest zatopiona w ziemię i sceneria nie nadaje się też do oficjalnej publikacji, a że nie istnieje żadna inna sceneria Przylepu dla X-Plane, to ta już u mnie została na stałe 🙂

Skomentuj