Katowice – Muchowiec

« »

Opis

Cywilne lotnisko sportowe Katowice - Muchowiec (ICAO EPKM), siedziba Aeroklubu Śląskiego oraz baza Lotniczego Pogotowia Rarunkowego. Oddalone jest o 2,5 km na południe od centrum Katowic w rejonie Doliny Trzech Stawów. Jedno z najstarszych polskich lotnisk cywilnych. Utworzone zostało w 1926 roku jako lotnisko komunikacyjne. Do 1939 roku regularnie odlatywały stąd samoloty PLL LOT. Ruch pasażerski ustał na początku lat 60-tych. Na uwagę zasługuje fakt, że do naszych czasów przetrwały prawie wszystkie z historycznych zabudowań lotniska.

Pole wzlotów posiada trzy drogi startowe: 23R - 05L (beton-asfalt, 700x30m) 25 - 07(trawa, 480x80m) 23L - 05R (trawa, 600x60m) Ponad to, lądowisko dla śmigłowców w bazie LPR.

Elewacja lotniska: 276,70 m (907,8 ft) AMSL

Linki: Strona Aeroklubu Śląskiego Archiwalne zdjęcia lotniska

Paczka zawiera lotnisko wraz z zabudowaniami oraz sporą część Katowic z przyległymi dzielnicami. Sceneria jest kompatybilna z siatką terenu HD Mesh Scenery oraz fotoscenerią Polski by zvorto. Poprawnie działa również z opcją flat terrain.

Instalacja

Wystarczy wypakować archiwum EPKM.zip do katalogu Custom Scenery. Sceneria oparta jest o domyślną bibliotekę Laminar Research oraz obiekty własne. W związku z tym, nie wymagane są żadne dodatkowe biblioteki.

Wsparcie

Temat Wpisy Ostatni komentarz Zaktualizowane
GE-NIAL-NA 3 Yacol rok temu

Zaloguj się, aby skomentować

« Powrót do wszystkich plików