W tym filmie Ryan Koch, instruktor CFII, który trenował pilotów za pomocą symulatora lotu oraz projektant i producent kursów dla PilotWorkshops, omawia różnice między X-Plane 11, a początkowymi wersjami Microsoft Flight Simulator 2020. Przez ostatni rok nastąpiło wiele zmian w FS2020, ale czy wystarczająco dużo, by ten film nie był aktualny?

Który symulator lotu jest lepszy do szkolenia pilotów: Microsoft Flight Simulator 2020 czy X-Plane 11?

Ryan Koch jest instruktorem lotniczym specjalizującym się w lotach według wskazań przyrządów i ekspertem w dziedzinie symulatorów lotu. Obecnie uczy w Wausau (Wisconsin) i ma doświadczenie w prowadzeniu zdalnych szkoleń lotniczych na symulatorach.

Ryan był siłą napędową rozwoju kilku kursów online PilotWorkshops, w tym „IFR: The Missing Lessons” oraz „Advanced IFR”. Ryan jest także ekspertem w serii kursów PilotWorkshops „IFR Mastery”. Uczy w szkołach naziemnych, prowadzi kursy komunikacji z ATC dla pilotów IFR i VFR, opracował program nauczania dla różnych programów doskonalenia umiejętności IFR oraz dla programu lotniczego dla szkół średnich opartego na symulatorach.

2 komentarze

  1. Ciekaw jestem jak bardzo skurczy się ilość użytkowników X-Plane po wyjściu wersji 12. Oni jak zwykle nie odrabiają lekcji. Nie to żebym im źle życzył, wręcz przeciwnie ale widać, że niczego do końca dobrze nie potrafią zrobić. Niszczy ich pycha i samouwielbienie przy bardzo przeciętnych możliwościach… Właściwie popularność swojego symulatora zawdzięczają w przeważającej części ciężkiej pracy garstki projektantów, programistów i fascynatów wirtualnego lotnictwa spoza tzw. „Laminar Research”

Skomentuj