Lista zmian w scenerii:

  • poprawiono linie drzew,
  • zmieniono tekstury naziemne lotniska,
  • zaktualizowano pas startowy trawiasty zgodnie z aktualnym, faktycznym stanem lotniska – pas został poszerzony do 160m, skrócony do 840m i lekko przesunięty na północ,
  • dodano oznaczenia pasa trawiastego,
  • zaktualizowano betonowy pas startowy zgodnie z aktualnym, faktycznym stanem lotniska,
  • dodano kilka nowych obiektów,
  • dodatkowo zoptymalizowano scenerię – teraz ładowanie scenerii powinno być szybsze,
  • dodano pełną kompatybilność z najnowszą wersją beta 11.50b2 na Vulcan i Metal.

Wcześniejsza treść wpisu:

W naszym serwisie dostępna jest już nowa i oczekiwana sceneria klasy payware Aeroklubu Białostockiego, autorstwa Pawła Lipińskiego (Li Misiek), możliwa do pobrania bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników XPPL.org.

Historia EPBK sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku – wtedy Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej zdecydowała się na zakup gruntu pod budowę nowego lotniska. Dzisiaj stacjonuje tam Aeroklub Białostocki, Straż Graniczna i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W Białymstoku znajduje się zamknięty pas asfaltobetonowy, otwarty pas trawiasty o długości 840 metrów, trzy hangary i betonowa płyta z kilkoma stanowiskami.

Paweł włożył dużo pracy w szczegółowe przedstawienie lotniska. Na płycie znajduje się kilka autorsko zaprojektowanych budynków 3D, oteksturowanych na bazie fotografii wykonanych przez autora bezpośrednio na lotnisku. To wszystko, w połączeniu z elementami kilku bibliotek, tworzy spójną całość. Poświęcony czas na pewno się opłacił, ponieważ lotnisko prezentuje się pięknie. Sceneria jest również bardzo wydajna – nie zauważyłem u siebie żadnego spadku płynności symulatora.

Do poprawnego działania całej scenerii wymagane są biblioteki: FlyAgi_Vegetation, MisterX_Library, OpenSceneryX, RA_Library, The_Handy_Objects_Library. Biblioteki te są zawarte również w zbiorczej paczce XPPL.org.

Scenerię Białystok-Krywlany można pobrać w naszych plikach.

Galeria scenerii:

 

4 komentarze

Skomentuj