Re: Fotosceneria Polski Zvorto Poland

marcindm pisze:
04 kwietnia 2021, 15:00
super i dziękuję :)
Mam pytanie latam głównie w nocy i nie ma żadnego oświetlenia na ziemi jak wlatuje w kafelki ściągnięgne ( oprócz lotnisk) czy potrzebny jest jakiś dodatek czy coś innego ?
pozdrawiam
A jaki masz Overlay do tego? Korzystasz z innych dodatków do Xplane niż te co tutaj wrzucone?

Kafelll pisze:
25 marca 2021, 23:14
Cześć,
Gdy wczytuję się na Katowicach wyskakuje mi taki błąd (screenshot poniżej). Podobny pojawia się również na Krakowie, ale dotyczący też kafla +49+19. Po kliknięciu "Understood" wysypuje X-Plane 11. Czym to może być spowodowane? Pobrałem jeszcze raz tylko z serwera WWW nie MEGA, rozpakowałem i wgrałem, lecz problem nie ustał.

Link do zrzutu ekranu:
https://pasteboard.co/JUjbGlv.jpg
zvorto pisze:
31 marca 2021, 10:56
@Kafelll sprawdzę dzisiaj te kafle pobierając je z serwera www. Jeżeli błąd będzie występował, to zuploaduję moją zarchiwizowaną wersję. W obu przypadkach dam znać tutaj.
To jest bardzo ciekawa sprawa, bo mi się zdarzyło coś podobnego, ale z innymi dwoma kaflami, m.in. 52/019->21488_36352_AP16
Dziwność sytuacji polega na tym, że po skasowaniu konkretnego folderu i rozpakowaniu raz jeszcze (dokładnie z tego samego archiwum, z którego pierwotnie była wypakowywana sceneria) problem znika.

p

Zvorto dodał tylko scenerię 3D Polski. Można zamienić ją na scenerię Europy, albo (najlepiej) utworzyć nową scenerię (jeszcze jedną warstwę), tylko dla obszaru poza Polską i umieścić ją w odpowiedniej kolejności w scenerypack.

Zaletą obecnego rozwiązania jest fakt, że lecąc blisko granicy symulator nie jest obciążany obliczeniami dla terenów poza naszym krajem.

Wolałbym jednak (podobnie jak ty), żeby reszta fotoscenerii była uzupełniona obiektami 3D :)