Re: Fotosceneria Polski zvorto Poland

Cześć!
Mam pytanie, dotyczące jej kompatybilności z lotniskami od Drzewieckiego Design. Niestety drzewiecki zostawia wraz z lotniskami swojego mesha, co źle wpływa na przyjemność z gry, zobacz zdjęcie: https://imgur.com/a/NRy7MQE
Od razu zaznaczam - zainstalowałem dodatki, umieściłem Poland Pro VFR nad ortho, oraz pod lotniskami w scenerypacks.ini. Próbowałem też z usuwaniem plików z meshem drzewieckiego, niestety nie podziałało. Masz jakieś pomysły?
Pozdro,
MoDrazzz

Chciałbym powiadomić, że sceneria została dodatkowo umieszczona na jednym z polskich serwerów. W pierwszym wpisie tego wątku zostały dodane linki (na spodzie). Poszczególne pliki mogą być pobierane teraz bezpośrednio, bez żadnych ograniczeń i pośredników - wprost z WWW.

@Drrako są dostępne nadal na Mega i w nowym źródle.

@pinho w XP11 lotniska w WED posiadają opcję wypłaszczania. Spróbowałbym w takiej sytuacji z niej skorzystać. Niektóre lotniska górskie po wypłaszczeniu wyglądają bardzo źle, dlatego wyłączyłem ich wypłaszczenia w Ortho4XP, pamiętając, że WED posiada taką opcję.

@MoDrazzz Nigdzie nie ma dostępnych danych z idealnym meshem dla Polski. Ten przygotowany ręcznie pod scenerię zawsze wygra, ale jest tylko drobnym fragmentem. Nie mam na to wpływu.

Świetna robota!
Ale ja miałem jeden problem - po pobraniu z bezpośredniego serwera kafla +51+014 przy wypakowywaniu wyskoczyło mi łącznie 35 błędów w plikach tekstur, które po wypakowaniu zawierały dużo nieprawidłowości. Zaznaczam, że próbowałem pobierać dwa razy, z identycznym skutkiem, a po pobraniu tego samego zip'a z MEGA problem nie wystąpił.

Edit: Kolejne trzy uszkodzone zip'y na bezpośrednim serwerze: +50+024, +52+019 i +53+021. Tak samo jak wcześniej, z MEGA wszystko zadziałało.
Ostatnio zmieniony 18 października 2020, 17:30 przez MishutkAviation, łącznie zmieniany 2 razy.

@sztygr - jak wspominałem wcześniej, w terenach górskich wyłączyłem wypłaszczanie lotnisk, bo np. Żar wyglądał wtedy tragicznie. Wypłaszczanie można włączać dla każdej scenerii oddzielnie w WED lub globalnie opcją w ustawieniach graficznych (co jest wymagane w przypadku lotów na VATSIM).

@MishutkAviation - dzięki za info. Zrobię reupload tych plików na serwer bezpośredni.

@ca5tor - nie planuję Borholmu niestety, bardziej jakieś inne fragmenty Polski w ZL17.

@MishutkAviation - jeszcze raz dzięki za informacje. Zreuploadowałem pliki +50+024, +52+019, +53+021 na bezpośrednim serwerze.

@Kulas - twój błąd dotyczy błędnego pliku z puli, które powyżej podał MishutkAviation. Możesz już pobrać ten plik ponownie, bo nowa wersja jest bezbłędna (sprawdziłem).

Jeżeli ktoś jeszcze trafi na jakiś błędny plik (oprócz +50+024, +52+019, +53+021) do proszę o informację w tym wątku i o dociągnięcie go tymczasowo z pierwszego (górnego) źródła: Mega.

@zvorto Cytuję:
"Chciałbym powiadomić, że sceneria została dodatkowo umieszczona na jednym z polskich serwerów. W pierwszym wpisie tego wątku zostały dodane linki (na spodzie). Poszczególne pliki mogą być pobierane teraz bezpośrednio, bez żadnych ograniczeń i pośredników - wprost z WWW."

Hmmm...
Klikam na poszczególne linki i nic kompletnie się nie dzieje.
Żadne pobieranie nie rozpoczyna się... :/
Co jest nie tak?
Pozdrawiam Waszmościów.

Mały edit w tym miejscu:
PROBLEM ROZWIĄZANY, gdyby ktoś też się spotkał z tym.
U mnie pomogła zmiana przeglądarki www na czas pobierania - z Chrome, którego używam na co dzień - na Firefoksa.
Z Firefoxem pobieram bez problemu bezpośrednio z WWW.

Ostatnio testowałem tę scenerię na zestawie HP Reverb VR i muszę powiedzieć, że jest idealna do VR.
Obraz z X-Plane 11 w tym zestawie VR jest bardzo ostry, wszystkie budziki czytelne.
ZL16 nie wpływa na wydajność tak mocno, jak wyższe ZL, dlatego to idealny Zoom Level dla VR, gdzie muszą być wyświetlane równocześnie dwa różne obrazy scenerii, dla każdego oka oddzielnie.
Osiągaliśmy wydajność na poziomie 50 klatek, przy ustawieniach graficznych z pierwszego postu tego wątku.
Kolorystyka scenerii fantastyczna, pełna immersja już od 2000 ft AGL.
Obrazek

Serdecznie polecam połączenie zestawu VR ze scenerią Zvorto Poland.

Problem z jakością

Hej,
Jak widać na screenshocie, ortho jest ogromnie rozmazane i rozpikselizowane, nie ostre. Tutaj nasuwa się problem, bo z tego co kojarzę to każde ortho generuje mi w takiej "ciulatej" jakości, która niezbyt nadaje się do oblotu (nawet Ortho4XP).
Masz jakiś sposób na poprawę tego? Ja sam używam XP od dawna, ale kiedyś usuwałem zvorto ze względu na wagę, jednak teraz po ponownym zainstalowaniu jak widać nie śmiga to tak jak powinno.
Pozdro
MoDrazzz

https://imgur.com/a/VpYlwBA

Re: Fotosceneria Polski Zvorto Poland

@patpul dzięki

@Kafelll sprawdzę dzisiaj te kafle pobierając je z serwera www. Jeżeli błąd będzie występował, to zuploaduję moją zarchiwizowaną wersję. W obu przypadkach dam znać tutaj.

@MoDrazzz - trzeba wybrać maksymalną jakość tekstur w ustawieniach karty 3D (zwrócić uwagę, czy nie ma oddzielnych ustawień dla X-Plane) oraz nieskompresowane tekstury w ustawieniach X-Plane 11.50 z Vulcanem lub jeden poziom niżej w X-Plane poniżej wersji 11.50 (maksymalna jakość tekstur, ale nadal skompresowane). Usuwałeś ze względu na wagę ? Zaznaczę, że gdyby robić Ortho w idealnej do VFR jakości ZL18 (gdyby istniały takie źródła dla Polski), to całość zajęłaby 16 razy więcej miejsca na dysku.