Raitingi robić czy nie robić ?

Witam
Chciałbym poznać wasze zdanie na temat wyrabiania raitingów dla pilotów czy dla ATC.
Osobiście mam nalot ponad 440 h na stanowisku pilota i ponad 80 h na stanowisku ATC.
Mierzę się z pomysłem zdobycia raitingu PP i ADC na IVAO. I tu moje pytanie czy to jest warte zachodu. Czy jest to tylko dla ozdoby na profilu i dla szpanu na webeyeu.

Re: Raitingi robić czy nie robić ?

Raiting ATC jest istotny dla zajmowania różnych pozycji ATC - wiec jak chcesz iść na APP to trzeba zrobić ADC
Raiting Pilot nie jest to istotne w sieci w ogóle, chyba że planujesz zasiąść w staffie ivao to może się przyda na pozycję trenera. Co ogólnie do latania to fajna sprawa jak chcesz sprawdzić swoje umiejętności. PP ma egzamin teoretyczny pisemny, teoretyczny ustny, i praktyczny lot VFR. Polecam raitingi do zweryfikowania samego siebie

Re: Raitingi robić czy nie robić ?

Dokładnie. To najlepsza weryfikacja własnej wiedzy i umiejętności. Warto zrobić dla siebie. Rating PP ma (jak zauważyłam gdy zdałam) tylko ok 10% członków polskiej dywizji IVAO. Jest to nobilitujące, choć największą wartość upatruję w tym, że przygotowanie do egzaminu to konkretna nauka i wiedza, a potem ktoś to obiektywnie potwierdził. Więc jeśli latanie dla ciebie to nie jest tylko zabawka, to zrób i ciesz się tym :)
Obrazek