Dla mnie z punktu widzenia vkontrolera, pilot na tekście strasznie rozwala całą zabawę, szczególnie przy dużym ruchu. Są też sytuacje ruchowe gdzie należy szybko przekazać a pilot wykonać jakąś komendę, np. "go-around" albo "cancel take off" gdzie nie ma szans napisać i w konsekwencji wykonać tego dostatecznie szybko. Klepanie w klawiaturę odwraca też niestety uwagę od innych pilotów.
Również z punktu widzenia pilota, wg mnie nie ma to żadnego sensu i nie odzwierciedla rzeczywistości. Uważam, że wiele łatwiej i szybciej jest coś powiedzieć niż pisać.
Ciekawią mnie wasze opinie i punkt widzenia, szczególnie tych, którzy na tym tekście latają. Nie ma w moim pytaniu żadnej złośliwości ani pogardy dla "tekstowców" - broń Boże, po prostu czysto z ludzkiej ciekawości chciałbym poznać argumenty obu stron

Ciekaw jestem też opinii innych kontrolerów, jak widzicie latających na "tekscie".