Fotel dla wirtualnego pilota

Cześć, może pytanie banalne, ale jednak...
Przymierzam się do zakupu pedałów (Saitek Pro Flight Rudder Pedals) i tak sobie pomyślałem, czy używanie pedałów w połączeniu z fotelem obrotowym na kółkach nie jest problematyczne. W końcu "operując" nogami możemy się niejako odpychać na takim fotelu...
Napiszcie jak jest u Was - czy to stanowi jakiś problem czy nie.

Re: Fotel dla wirtualnego pilota

Cześć -
nie mam wprawdzie Saiteka tylko CH Products, ale zauważyłem, że to raczej stabilność podstawy orczyka jest większym problemem. Chociaż, tak naprawdę, trzeba się również postarać by je przesunąć podczas operowania orczykiem. Myślę że Saitek też jest odpowiednio ciężki i ma podgumowane miejsca styku z podłożem.

Cześć, ja mam orczyk saitek i fotel obrotowy.
Orczyk przykręciłem do większej płyty OSB i dałem od spodu kilka linii kleju na gorąco, który stworzył antypoślizgowe warstwy ale może być cokolwiek...
Fotel, żeby nie "jeździł" stoi na dywanie i problem z głowy...

Dzięki za odpowiedzi. Pedały już są u mnie. Zamocowałem je do drewnianego blatu kuchennego (kupiłem ze ścinków w Leroy taki kawałek 50x50 cm za 30 zł). Dodatkowo dałem gumowe podkładki i jeśli chodzi o pedały jest spoko. Fotel mam na wykładzinie i czasem lekko się porusza. Rozwiązanie z filmiku jest całkiem spoko i pewnie bym coś takiego zrobił, ale za późno to zobaczyłem. Mam w głowie inny patent na zablokowanie kółek w fotelu, ale zdradzę dopiero jak się sprawdzi ;)