FSeconomy - samolot kupić, czy wynająć.

Pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników FSeconomy. Czy w ogóle opłaca się kupowanie własnego samolotu? Nie wiem, czy przegapiłem jakiś element ekonomii, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że nie. Obecnie udało mi się uzyskać skuteczność na poziomie 10k$ na czysto za godzinę lotu. W tym celu muszę przeczesywać cały świat w poszukiwaniu opłacalnych zleceń, zwykle jest to transport 8-12 osób na małe odległości zlecony przez FBO. Wczoraj kupiłem SIAI-Marchetti SF260, oczywiście nie do zarabiania, tylko do zabawy ekonomią wbudowaną w REP. Teraz myślę o zakupie czegoś większego, nie mam pewności jednak czy ma to jakikolwiek sens.

W jaki sposób można w ogóle latać większymi samolotami? Widzę, że można je wynająć, ale jak je zapełnić pasażerami? Zwykle nie widuję stosownych zleceń, albo oferowane są za jakieś absurdalnie niskie stawki.

Re: FSeconomy - samolot kupić, czy wynająć.

Tak, integracja REP bardzo fajnie poprawia immersję. Kupiłem Marchetti SF260 do mania w FSeconomy, teraz zastanawiam się nad zakupem Kodiaka (też mam do niego REP). Nie przepadam za glass kokpitami, ale to jedyna maszyna z REP, która nadaje się do w miarę sensownego zarabiania w FSeconomy. Lepszy byłby pewnie Twin Otter, lub DO288 ale one nie mają REP niestety. DO288 jest chyba najbardziej uniwersalną maszyną jaką można mieć w FSeconomy (STOL, dobra prędkość, małe spalanie, sporo zabiera, bardzo dobrze wyposażony, dobrze zrobione podświetlenie do lotów w nocy) niestety nie ma REP i systemy nie robią wrażenia, szczególnie ich nieśmiertelność, nie da się chyba niczego popsuć w tym samolocie :-/
Na pewno będę budował w przyszłości FOB, nie po to żeby na nim zarabiać, ale żeby zbudować ;-)
Serwer FSeconomy padł dzisiaj w nocy i do teraz niestety nie działa.