Re: Fotosceneria Polski zvorto Poland

@Lotmik dzięki

@marcinj
i fotosceneria, i mody, i Poland Pro VFR Overlay działają na Windowsie, macOS i na Linuxach.

Na tych dwóch ostatnich trzeba po prostu nadpisać (nieodwracalnie) pliki X-Plane.
Żeby to zrobić, należy wejść do katalogu każdego z modów, następnie przegrać katalog (zwykle Resources) do głównego katalogu X-Plane 11 nadpisując.
Można wcześniej wykonać kopię symulatora.

Drrako pisze:
28 sierpnia 2020, 10:52
Hej, czy pliki nadal są do ściągnięcia? Pobrałem połowę aplikacją, a teraz klikając w jakikolwiek plik przekierowuje mnie na stronę główną mega. :/
Wczoraj pobrałem bez problemu.

Chciałbym podziękować za fotoscenerie, jest świetna. Jednak mam mały problem z lotniskami w paśmie górskim (okolice Rzeszowa na pewno), mianowicie nie nadają się do użytku ze względu na "krzywy teren" to samo z pasami startowymi. Czy da się temu zaradzić ? Większość lotnisk pobrałem z naszego portalu.

Pozdrawiam.
K.

Cześć!
Mam pytanie, dotyczące jej kompatybilności z lotniskami od Drzewieckiego Design. Niestety drzewiecki zostawia wraz z lotniskami swojego mesha, co źle wpływa na przyjemność z gry, zobacz zdjęcie: https://imgur.com/a/NRy7MQE
Od razu zaznaczam - zainstalowałem dodatki, umieściłem Poland Pro VFR nad ortho, oraz pod lotniskami w scenerypacks.ini. Próbowałem też z usuwaniem plików z meshem drzewieckiego, niestety nie podziałało. Masz jakieś pomysły?
Pozdro,
MoDrazzz

Chciałbym powiadomić, że sceneria została dodatkowo umieszczona na jednym z polskich serwerów. W pierwszym wpisie tego wątku zostały dodane linki (na spodzie). Poszczególne pliki mogą być pobierane teraz bezpośrednio, bez żadnych ograniczeń i pośredników - wprost z WWW.

@Drrako są dostępne nadal na Mega i w nowym źródle.

@pinho w XP11 lotniska w WED posiadają opcję wypłaszczania. Spróbowałbym w takiej sytuacji z niej skorzystać. Niektóre lotniska górskie po wypłaszczeniu wyglądają bardzo źle, dlatego wyłączyłem ich wypłaszczenia w Ortho4XP, pamiętając, że WED posiada taką opcję.

@MoDrazzz Nigdzie nie ma dostępnych danych z idealnym meshem dla Polski. Ten przygotowany ręcznie pod scenerię zawsze wygra, ale jest tylko drobnym fragmentem. Nie mam na to wpływu.

Świetna robota!
Ale ja miałem jeden problem - po pobraniu z bezpośredniego serwera kafla +51+014 przy wypakowywaniu wyskoczyło mi łącznie 35 błędów w plikach tekstur, które po wypakowaniu zawierały dużo nieprawidłowości. Zaznaczam, że próbowałem pobierać dwa razy, z identycznym skutkiem, a po pobraniu tego samego zip'a z MEGA problem nie wystąpił.

Edit: Kolejne trzy uszkodzone zip'y na bezpośrednim serwerze: +50+024, +52+019 i +53+021. Tak samo jak wcześniej, z MEGA wszystko zadziałało.
Ostatnio zmieniony 18 października 2020, 17:30 przez MishutkAviation, łącznie zmieniany 2 razy.

@sztygr - jak wspominałem wcześniej, w terenach górskich wyłączyłem wypłaszczanie lotnisk, bo np. Żar wyglądał wtedy tragicznie. Wypłaszczanie można włączać dla każdej scenerii oddzielnie w WED lub globalnie opcją w ustawieniach graficznych (co jest wymagane w przypadku lotów na VATSIM).

@MishutkAviation - dzięki za info. Zrobię reupload tych plików na serwer bezpośredni.

@ca5tor - nie planuję Borholmu niestety, bardziej jakieś inne fragmenty Polski w ZL17.

@MishutkAviation - jeszcze raz dzięki za informacje. Zreuploadowałem pliki +50+024, +52+019, +53+021 na bezpośrednim serwerze.

@Kulas - twój błąd dotyczy błędnego pliku z puli, które powyżej podał MishutkAviation. Możesz już pobrać ten plik ponownie, bo nowa wersja jest bezbłędna (sprawdziłem).

Jeżeli ktoś jeszcze trafi na jakiś błędny plik (oprócz +50+024, +52+019, +53+021) do proszę o informację w tym wątku i o dociągnięcie go tymczasowo z pierwszego (górnego) źródła: Mega.

@zvorto Cytuję:
"Chciałbym powiadomić, że sceneria została dodatkowo umieszczona na jednym z polskich serwerów. W pierwszym wpisie tego wątku zostały dodane linki (na spodzie). Poszczególne pliki mogą być pobierane teraz bezpośrednio, bez żadnych ograniczeń i pośredników - wprost z WWW."

Hmmm...
Klikam na poszczególne linki i nic kompletnie się nie dzieje.
Żadne pobieranie nie rozpoczyna się... :/
Co jest nie tak?
Pozdrawiam Waszmościów.

Mały edit w tym miejscu:
PROBLEM ROZWIĄZANY, gdyby ktoś też się spotkał z tym.
U mnie pomogła zmiana przeglądarki www na czas pobierania - z Chrome, którego używam na co dzień - na Firefoksa.
Z Firefoxem pobieram bez problemu bezpośrednio z WWW.