Fotosceneria Polski

Witam, czy jest gdzieś do pobrania fotosceneria Polski? Nie mogę nigdzie znaleźć. Symulator mam dopiero od 2 dni wiec jestem początkujący. Wygenerowalem kawalek korzystajac z orto4xp ale jakbym miał robić cala Polske byloby to czasochłonne. Znalazlem stronke vfrpoland ale tam ciągle że przerwa techniczna.
[edit]
Po przekopaniu internetu doszedłem do wnioski, że sam wygeneruję sobie Polskę w orto4xp, zoom level 17.

Re: Fotosceneria Polski

Sprawdź najpierw czy źródła na terenie całej Polski oferują ZL17. Zwykle taki (i wyższe ZL) można uzyskać tylko nad większymi miastami. Małe wsie na wschodzie Polski to już tylko ZL16 lub nawet ZL15 :)

Jeżeli w takim wypadku wygenerujesz scenerię ZL17, to tekstury ZL15 zostaną rozciągnięte i rozmyte. Nie uzyskasz lepszego/ostrzejszego efektu zmieniając ZL na 17, a tylko zbędnie obciążysz sobie symulator i zajmiesz dużo miejsca na dysku.

Najlepiej sprawdzić w katalogu Ortho4XP/Orthophotos (w powiększeniu 1:1) czy pobrane zdjęcia są ostre. Jeżeli są rozmyte, to możesz zmniejszyć ZL i ponownie pobrać scenerię.

Re: Fotosceneria Polski

Dziękuję za podpowiedź. Z automatu ustawiłem całą Polskę pod zl17. Z obliczeń zajmie to około 35 godzin. Już około 40% mam zrobione. Korzystam ze zdjęć Binga, myślałem o google maps ale jakoś tak kolory mi nie odpowiadają ;)