Problem z paczkami i bibliotekami

Cześć,
dopiero zaczynam swoją przygodę z x-plane i trochę nie ogarniam jak to jest z modami. Pobrałem lotnisko z góry Żar i Katowice Muchowiec. Widziałem, że muszę tam pobrać dodatkowe paczki, dodałem te paczki tak samo do Custom Scenery, ale np. hangar na górze Żar czy flaga i ogólnie detale nie wyświetlają się w ogóle. Może trzeba to wrzucić w inne miejsce?

Ponadto próbowałem przygotować sobie paczki z Ortho4XP z tego regionu, niby się zrobiły, ale tekstury są rozjechane, teren w ogóle jest jakiś dziwny, nie taki jak powinien być (pobierałem paczkę z meshem) i np. droga jest w pionie, ponadto tylko parę budynków raz za czas jest w 3D. Nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś kompletnego poradnika krok po kroku.

Jest tutaj ktoś, kto jest w stanie jakoś pomóc?

Re: Problem z paczkami i bibliotekami

Żar jest specyficzną scenerią i nie wygląda do końca tak jak w rzeczywistości.

> Widziałem, że muszę tam pobrać dodatkowe paczki, dodałem te paczki tak samo do Custom Scenery, ale np. hangar na górze Żar czy flaga i ogólnie detale nie wyświetlają się w ogóle. Może trzeba to wrzucić w inne miejsce?

Biblioteki powinieneś rozpakować do Custom Scenery, ale tak, aby katalog scenerii zawsze od razu zawierał plik library.txt.
Custom Scenery\Nazwa biblioteki\library.txt

Po wejściu do katalogu scenerii zawsze powinieneś widzieć katalog Earth nav data, czyli:
Custom Scenery\Nazwa scenerii\Earth nav data

Twórcy scenerii czasami tworzą jeszcze jeden katalog główny i dopiero jego zawartość należy rozpakować do Custom Scenery. Tak jest w Żarze.

Na początek utwórz teren Ortho4XP na bardziej płaskich regionach. Mesh powinien się automatycznie pobrać z Internetu.