W tym krótkim artykule postaram się przedstawić najlepsze bezpłatne scenerie, które zostały wydane w czerwcu: Beirut – Lebor Simulations, Flugplatz Schleißheim – Lopo44 i Marco Island Executive Airport – Ackt.

Beirut – Lebor Simulations

Link do pobrania.

Pakiet zawiera dobrze odwzorowane lotnisko Beirut Rafic Hariri (OLBA) oraz całe miasto Bejrut – stolicę Libanu (leży nad Morzem Śródziemnym, graniczy z Izraelem i Syrią).

Stworzenie scenerii zajęło autorom ponad 2 lata i widać efekty tej pracy. Osiedla wypełnione są bardzo dokładnie wykonanymi blokami, a wieżowce w centrum miasta niczym nie różnią się od tych w świecie prawdziwym.

Cały budynek terminala jest stworzony ręcznie, stanowiska są ponumerowane i działa autogate. Po płycie lotniska licznie poruszają się ciężarówki i inne pojazdy. Jakość wykonania dróg startowych jest naprawdę dobra.

Niestety, jest to jedna z najcięższych dla komputera scenerii z jakiej korzystałem. Z całkiem dobrymi podzespołami w wysokich ustawieniach zaobserwowałem spadek około 10fps.

Do Bejrutu z Warszawy lata LOT, połączenie wykonywane jest głównie 734 oraz 738 (LO145, LO146).

Krótka galeria:

Flugplatz Schleißheim – Lopo44

Link do pobrania.

Lotnisko Schleißheim to najstarsze lotnisko działające w Niemczech, powstało w 1912 roku. Korzystało z niego m.in. NSDAP. Znajduje się na północnych przedmieściach Monachium.

Sceneria zawiera lotnisko EDNX i heliport EDMX, które leżą w ścisłym sąsiedztwie. Oba obiekty są wyśmienicie przedstawione. Twórca zadbał o najmniejsze szczegóły.

Krótka galeria:

Marco Island Executive Airport – Acktu

Link do pobrania.

Lotnisko KMKY leży niedaleko miasta Marco Island w południowej Florydzie. Graniczy z polem golfowym. Posiada jeden, krótki pas. Po starcie możemy obejrzeć lasy wzdłuż wybrzeża, bogate amerykańskie dzielnice i wody Zatoki Meksykańskiej.

Sama sceneria jest wyśmienitej jakości, budynki na płycie są bardzo dopracowane. Zawiera Ortho dla bliskiej okolicy. Widoki są naprawdę piękne. Warto polatać VFR w tych rejonach.

Krótka galeria:

 

Skomentuj